XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

No i nastał ten wyczekiwany dzień 17 listopada 2023r. - XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

Oczywiście tego dnia nie mogło zabraknąć różnego rodzaju zabaw związanych z tabliczką mnożenia. W trakcie lekcji matematyki, zajęć kreatywnych, zajęć świetlicowych oraz przerwy na uczniów czekały stanowiska na których można było zagrać w Memory, Bingo, „Wojnę”, Kabum, Arcymistrza Mnożenia, wykreślanki i wiele innych zabaw oczywiście związanych z tabliczką mnożenia. Znajomość tabliczki mnożenia oraz sprawność fizyczną można było sprawdzić na stacjach zadaniowych.

Warto wspomnieć, że ten dzień był poprzedzony tygodniowym przygotowaniem się. Powstały wtedy gazetki ścienne, a na drzwiach klaso-pracowni i nie tylko, umieszczone  zostały przykłady z tabliczki mnożenia. Przygotowania te miały na celu przypomnienie i sprawdzenie znajomości tabliczki mnożenia.

Dzień ten uroczyście obchodzony był nie tylko w Naszej szkole, ale również i na świecie. Na terenie kraju i poza jego granicami organizatorem akcji jest Wydawnictwo Karty Grabowskiego, które w ten sposób promuje zabawową formę nauczania matematyki. W tym roku do akcji przystąpiło 7412 szkół z czego 6526 z Polski, pozostałe z innych państw, takich  jak Włochy, Chorwacja, Rumunia, Stany Zjednoczone, czy Arabia Saudyjska.

Wszystkim osobom zaangażowanym zarówno w organizację jaki i udział w akcji serdecznie dziękujemy. Do zobaczenia za rok.

Data dodania: 2023-11-17 12:22:12
Data edycji: 2023-11-18 13:19:11