
CEL GŁÓWNY:
Celem głównym przyznawanej nagrody jest uwrażliwienie dzieci i młodzieży na czynienie dobra; uświadomienie młodych ludzi, że dobre uczynki robi się łatwo i nic one nie kosztują; wzmocnienie w uczniach chęci czynienia dobra i chęci życia w środowisku pełnym życzliwości i wzajemnej pomocy; wyeksponowanie różnych form bycia dobrym, poprzez organizowanie imprez charytatywnych, pomaganie kolegom z klasy, ze społeczności lokalnej, działanie na rzecz zwierząt i środowiska.
Każdy uczeń naszej szkoły może wziąć udział w akcji „Kryształowe serce” . Uczestnictwo jest dobrowolne. Zakładamy, że każdy człowiek jest dobry i chce pomagać innym.
OBSZARY POMOCY:
- pomoc kolegom, znajomym, pracownikom szkoły
- pomoc zwierzętom
- pomoc na rzecz środowiska lokalnego.
REALIZACJA TREŚCI WINNA PRZYNIEŚĆ NASTĘPUJĄCE EFEKTY:
- dobre samopoczucie u uczniów,
- wzrost poczucia własnej wartości,
- wzrost liczby uczniów angażujących się w akcje czyniące dobro w szkole i poza szkołą, w wolontariat
- promocja szkoły w środowisku lokalnym,
- zerwanie z negatywnym wizerunkiem nastolatka,
- integracja środowiska lokalnego ze środowiskiem szkolnym,
- wzrost zainteresowania rodziców działalnością szkoły,
KOMU ZOSTANIE PRZYZNANE „KRYSZTAŁOWE SERCE ? CZYLI JAKI POWINIEN BYĆ LAUREAT
Pretendent musi spełnić następujące warunki:
1) jest pogodny, radosny, sympatyczny;
2) wyróżnia się wysoką kulturą osobistą i nienaganną postawą
3) jest życzliwy, koleżeński, bezinteresowny, zawsze można na niego liczyć
4) jest aktywny w życiu klasy, szkoły, środowiska lokalnego
5) darzy innych uczniów i dorosłych należnym szacunkiem
6) swój wolny czas poświęca innym
PRZEBIEG WYŁANIANIA LAUREATÓW
KOORDYNATOR
Barbara Koszkowska





47-225 Kędzierzyn-Koźle
Szkolna 3