Cytat miesiąca: „Najpiękniejszą wiosną jest dobroć serca.” Nikolaus Lenau

Nagroda społeczności szkolnej „KRYSZTAŁOWE SERCE”

Celem głównym przyznawanej nagrody jest:

- uwrażliwienie dzieci i młodzieży na czynienie dobra;

- uświadomienie młodych ludzi, że dobre uczynki robi się łatwo i nic one nie kosztują;

- wzmocnienie w uczniach chęci czynienia dobra i chęci życia w środowisku pełnym życzliwości i wzajemnej pomocy;

- wyeksponowanie różnych form bycia dobrym, poprzez organizowanie imprez charytatywnych,

- pomaganie kolegom  z klasy, ze społeczności lokalnej, działanie na rzecz zwierząt i środowiska.

Każdy uczeń naszej szkoły może wziąć udział w akcji „Kryształowe serce”. Uczestnictwo jest dobrowolne. Zakładamy, że każdy człowiek jest dobry i chce pomagać innym.

• OBSZARY POMOCY:

- pomoc kolegom, znajomym, pracownikom szkoły

- pomoc zwierzętom

- pomoc na rzecz środowiska lokalnego.

• REALIZACJA TREŚCI WINNA PRZYNIEŚĆ NASTĘPUJĄCE EFEKTY:

- dobre samopoczucie u uczniów,

- wzrost poczucia własnej wartości,

- wzrost liczby uczniów angażujących się w akcje czyniące dobro w szkole i poza szkołą, w wolontariat

- promocja szkoły w środowisku lokalnym,

- zerwanie z negatywnym wizerunkiem nastolatka,

- integracja środowiska lokalnego ze środowiskiem szkolnym,

- wzrost zainteresowania rodziców działalnością szkoły,

• KOMU ZOSTANIE PRZYZNANE „KRYSZTAŁOWE SERCE ?  CZYLI

JAKI POWINIEN BYĆ LAUREAT

Pretendent musi spełnić następujące warunki:

1. Jest pogodny, radosny, sympatyczny;
  2. Wyróżnia się wysoką kulturą osobistą i nienaganną postawą
  3. Jest życzliwy, koleżeński, bezinteresowny, zawsze można na niego liczyć
  4. Jest aktywny w życiu klasy, szkoły, środowiska lokalnego
  5. Darzy innych uczniów i dorosłych należnym szacunkiem
  6. Swój wolny czas poświęca innym
  • PRZEBIEG  WYŁANIANIA LAUREATÓW
  1. Zapoznanie społeczności szkolnej o możliwości otrzymania nagrody - wrzesień ( pod koniec I semestru  dyskusja na godzinie wychowawczej o  kandydatach do nagrody).
  2. W maju podczas lekcji wychowawczej uczniowie danej klasy wybierają kandydatów. Wybory na poziomie klasy przeprowadza wychowawca. Uczniowie podają kandydatury uzasadniając wybór, w wyniku tajnego głosowania wybrani zostają ci, którzy zdobyli największą ilość głosów ( 2 osoby z każdej klasy: 1 wybrana przez uczniów i 1 wskazana przez wychowawcę). Wyniki głosowania z poszczególnych klas prezentowane są na holu w gablocie.
  3. W czerwcu zbiera się kapituła, która spośród nominowanych osób wybierze laureatów spełniających kryteria – za każdy obszar wymagań przyzna punkty. Co roku dopuszcza się 1-6 laureatów.
  4. W skład kapituły wchodzą : Pani Ewa Sobiesierska – SU, 2 uczniów jako przedstawiciele SU, Pani Pedagog, Pani Anna Andryszczyk RPU.
  5. Podczas apelu podsumowującego rok szkolny Laureat otrzymuje publiczną pochwałę, statuetkę oraz dyplom z rąk Dyrektora Szkoły.
  6. Na stronie internetowej szkoły i na ściennej ekspozycji w holu szkoły zostaną zaprezentowane zdjęcia laureatów wraz z krótkim opisem ich zasług.

KOORDYNATOR

Barbara Koszkowska