Cytat miesiąca: „Najpiękniejszą wiosną jest dobroć serca.” Nikolaus Lenau

mgr Michał Izbicki

Jestem magistrem psychologii o specjalności psychologia kliniczna. Swoją wiedzę i umiejętności stale poszerzam poprzez liczne szkolenia i kursy kwalifikacyjne w zakresie pracy z młodym człowiekiem.

Swoje doświadczenie zdobywałem na oddziałach psychiatrii dziecięcej oraz dorosłych w Wojewódzkim Szpitalu Neuropsychiatrycznym im. dr. Emila Cyrana w Lublińcu, Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Św. Jadwigi Śląskiej w Opolu, Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Opolu. Od 2011 roku pracuję z dziećmi i młodzieżą, jako psycholog szkolny w szkołach na terenie woj. opolskiego.

Swoją pracę rozpoczynałem w Zespole Szkół Specjalnych im. J.Tuwima w Krapkowicach, gdzie zbierałem doświadczenie w pracy z dziećmi i młodymi dorosłymi z niepełnosprawnością. Równocześnie pracuję z osobami dorosłymi w jednostkach Środowiskowego Domu Samopomocy oraz na Oddziale Dziennym Rehabilitacji dla dzieci z Zaburzeniami Wieku Rozwojowego

Obecnie udzielam wsparcia młodzieży jako psycholog szkolny w szkołach podstawowych na terenie miasta Kędzierzyn-Koźle.

W obszarze mojej pracy znajduje się:

• wsparcie dzieci i młodzieży w radzeniu sobie w trudnościach szkolnych,
  • pracy z zaburzeniami koncentracji uwagi, nadmierną impulsywnością
  • terapia radzenia sobie z trudnymi emocjami (złością, lękiem, smutkiem, etc.),
  • uczę rozwiązywania konfliktów, komunikowania swoich potrzeb w relacji z drugim człowiekiem,
  • daję bezpieczną przystań – można ze mną porozmawiać o wszystkim i zachowam to dla siebie

Uczniowie

W swojej pracy kieruję się zasadą, że w czasie spotkania w gabinecie to Ty jesteś najważniejszy. To Ty decydujesz o czym chcesz porozmawiać i nie jesteś do niczego zmuszany. Rzeczy, które są trudne dla Ciebie nie musimy poruszać  na pierwszych spotkaniach.

Podstawą jest Twoje poczucie bezpieczeństwa i komfort.

Na początku opowiem Ci o zasadach naszej współpracy, w tym, o bardzo ważnej dla mnie etycznie, zasadzie poufności. Oznacza ona, że większość informacji, które mi przekażesz pozostanie między nami.

Rodzice:

Daję Wam możliwość wspólnego poszukania

• rozwiązań związanych z trudnościami doświadczanymi przez   dziecko;
  • sposobów na wspieranie dziecka w rozwoju;
  • metod komunikacji się z dzieckiem i z nauczycielami, wspieram w rozwoju kompetencji wychowawczych.

Nie zawsze jest możliwość spotkania w gabinecie, ale zawsze możesz znaleźć czas na zadbanie o siebie

Jeśli:

• masz kłopoty w szkole, w domu, jesteś dorosłym i masz problemy w pracy, w relacjach z ludźmi lub po prostu potrzebujesz porozmawiać
  • czujesz, że dzieje się z Tobą coś niepokojącego lub nie radzisz sobie z codziennością
  • widzisz, że ktoś z Twoich bliskich, przyjaciół potrzebuje wsparcia i chcesz wiedzieć, jak możesz mu pomóc

W każdym europejskim kraju pod numerem 116 111 osoby poniżej 18 r.ż. otrzymują potrzebną pomoc i wsparcie.

116 111 – telefon zaufania dla dzieci i młodzieży od 12 lat prowadzi Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, która bezpłatnie pomaga dzieciom, które doświadczyły różnych form przemocy. Telefon jest anonimowy, bezpłatny, całodobowy i dyskretny.

Data dodania: 2022-09-03 19:18:25
Data edycji: 2023-10-17 17:58:50