Cytat miesiąca: „Dwaj najpotężniejsi wojownicy to cierpliwość i czas, zrobią wszystko” Lew Tołstoj
Opcje widoku
Ikona powiększania tekstu
Powiększ tekst
Ikona pomniejszania tekstu
Pomniejsz tekst
Ikona zmiany kontrastu
Kontrast
Ikona podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Odnośnik do Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Resetowanie ustawień
Reset

Telefony w sprawie dzieci i młodzieży

Telefony w sprawie dzieci i młodzieży

Anonimowa pomoc w czasie kryzysu i w sytuacjach trudnych, m.in. przemoc w rodzinie, zagrożenie bezpieczeństwa, kryzys emocjonalny, uzależnienie, żałoba, strata. Zadzwoń, gdy wstydzisz się szukać pomocy wśród ludzi, którzy są obok, albo nie widzisz koło siebie nikogo, kto mógłby Ci pomóc. To może być Twój pierwszy krok na drodze do lepszego jutra.

 

  • 800 12 12 12– TELEFON ZAUFANIA RZECZNIKA PRAW DZIECKA
    Tu również możesz zadzwonić, gdy nie wiesz z kim porozmawiać, a coś bardzo Cię martwi. Możesz tam także zgłaszać takie sytuacje, które według Ciebie są niesprawiedliwe i masz poczucie, że ktoś zachował się nie tak jak powinien - np. złamał prawo. Telefon jest bezpłatny i jest czynny od poniedziałku do piątku od godziny 8.15 do 20.00 (połączenie bezpłatne). Jeśli zadzwonisz tam w godzinach nocnych i zostawisz informację o sobie i swój numer - konsultanci do Ciebie oddzwonią.
  • 800 080 222 Linia Dzieciom (również dla rodziców i nauczycieli)
    Nie wiesz jak pomóc swojemu dziecku? W szkole, w której jesteś nauczycielem dochodzi do agresji i przemocy? Zadzwoń na infolinię „Całodobową bezpłatną linię dla dzieci i młodzieży, rodziców oraz nauczycieli” i skorzystaj z pomocy. Dzwonić może każdy rodzic lub nauczyciel, który chce porozmawiać o problemach dzieci, na przykład o: agresji i przemocy w szkole lub w domu, cyberprzemocy i zagrożeniach związanych z nowymi technologiami, wykorzystywaniu seksualnym, narkotykach, uzależnieniach, zaburzeniach odżywiania, depresji i myślach samobójczych.
  • 116 111– TELEFON ZAUFANIA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY FUNDACJI DAJEMY DZIECIOM SIŁĘ

 

  • 800 100 100 – TELEFON DLA RODZICÓW I NAUCZYCIELI W SPRAWIE BEZPIECZEŃSTWA DZIECI

 

  • 22 484 88 04 - TELEFON ZAUFANIA MŁODYCH
    Ta linia zapewnia wsparcie zdrowia psychicznego. Numer skierowany jest głównie do: dzieci, młodzieży, młodych dorosłych (do 25 r.ż.). Jeśli: masz kłopoty w szkole, w domu, jesteś młodym dorosłym i masz problemy w pracy, w relacjach z ludźmi lub po prostu potrzebujesz porozmawiać; czujesz, że dzieje się z Tobą coś niepokojącego lub nie radzisz sobie z codziennością; podejrzewasz, że masz depresję; masz opory przed pójściem do specjalisty; obawiasz się reakcji otoczenia na wiadomość, że chodzisz do psychologa, leczysz się u psychiatry; podejrzewasz, że na depresję choruje ktoś z Twoich bliskich, przyjaciół i chcesz wiedzieć, jak możesz mu pomóc. Psychologowie czekają na Twój telefon od poniedziałku do piątku w godzinach 12.00-20.00. Nie stawiają diagnozy, nie leczą, nie oceniają, ale wysłuchają i udzielą wsparcia. Wytłumaczą także, jakie są objawy depresji, na czym polega leczenie oraz terapia osób z rozpoznaną depresją i podpowiedzą co robić dalej.

 

  • 22 484 88 01 ANTYDEPRESYJNY TELEFON ZAUFANIA FUNDACJI ITAKA
    Podejrzewasz, że masz depresję? Wiesz, że chorujesz na depresję, lecz nadal masz opory przed pójściem do specjalisty? Może obawiasz się reakcji otoczenia na wiadomość, że chodzisz do psychologa, leczysz się u psychiatry? Jesteś w trakcie leczenia, ale leki nie działają? Masz pytania, których nie zadałeś lekarzowi prowadzącemu? Twój bliski jest chory na depresję, a Ty nie wiesz jak możesz mu pomóc? Nie wstydź się zadzwonić. Psycholog: poniedziałek i wtorek: 15.00 – 20.00, Seksuolog: środa 15.00 – 20.00. Pamiętaj, że depresja jest chorobą, którą się leczy, i z którą można żyć.

 

Data dodania: 2022-12-27 16:47:02
Data edycji: 2023-01-06 20:15:29
Ilość wyświetleń: 826

Nasi Partnerzy

Motto
naszej
szkoły
Uczenie się jest skarbem, który podąży za swoim właścicielem wszędzie.
Simone Weil
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej