XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Każdego roku, w naszej szkole odbywa się Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Ma on na celu doprowadzić uczniów do bezbłędnej jej znajomości.

Już od ponad tygodnia uczniowie mieli szansę szlifować swoją wiedzę poprzez zapoznanie się z informacjami zamieszczonymi na gazetkach szkolnych. Dzisiaj obył się wielki finał. Uczniowie sprawdzili siebie i swoją wiedzę w klasowym konkursie, a ci którzy wykazali się największą wiedzą otrzymali Tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia opisany na certyfikacie. Następnie wszyscy wzięli udział w grach i zabawach zaczynając od tabliczkowej wróżby, gry w bingo i uno, kończąc na układaniu matematycznej wieży. Oczywiście wszystkie gry i zabawy miały na celu utrwalić znajomość tabliczki mnożenia. Na długiej przerwie cała społeczność szkolna miała szansę sprawdzić się na matematycznych stoiskach.

Nauka przez zabawę to najlepsza forma przyswajania wiedzy, a informacje zapamiętane w ten sposób zostają w głowie najdłużej, dlatego mamy nadzieję, że już teraz wszyscy uczniowie w nocy o północy są w stanie recytować całą tabliczkę mnożenia.

Dziękujemy koordynatorom, egzaminatorom, asystentom i wszystkim uczestnikom za ich zapał i aktywność. Mamy nadzieję, że ta nauka nie pójdzie w las.

Data dodania: 2022-10-07 21:20:39
Data edycji: 2022-10-08 18:54:04