WYCIECZKA DO NADLEŚNICTWA W STAREJ KUŹNI

13 grudnia uczniowie z klasy 5b i 6a pod opieką p.Gosi i p.Agnieszki wybrali się na wycieczkę do nadleśnictwa Kędzierzyn w Starej Kuźni. Wycieczka zorganizowana została w ramach projektu przyrodniczego. Na początku dzieci spacerowały ścieżką edukacyjną po lesie dzięki czemu dowiedziały się jak zwierzęta i rośliny przygotowują się do przetrwania zimy. Każdy przywiesił na gałęzi swoją kulę (pyzę) z pokarmem dla ptaków. Zobaczyły również dwustuletni dąb. Po spacerze wszyscy udali się do sali, w której wyświetlono film edukacyjny o lasach. Na koniec czekała wystawa zwierząt, gdzie pokazano m.in. różnicę pomiędzy danielem, jeleniem a sarną. Na pożegnanie wszyscy dostali mały upominek w postaci notatnika i długopisu. Serdecznie dziękujemy panu Leśniczemu za bardzo ciekawą wycieczkę po lesie.

Data dodania: 2022-08-01 12:35:01
Data edycji: 2022-08-01 12:37:25