TYDZIEŃ EKSPERYMENTÓW W KLASIE 3

Przez prawie tydzień pracownia 102, w której uczy się klasa 3 zamieniła się w małe laboratorium, a dzieci w naukowców. Eksperymenty i doświadczenia obejmowały elementy fizyki. Wspólnie stworzyliśmy z agrafki kompas, który w misce z wodą wskazywał północ, sprawdzaliśmy właściwości magnesu i jego siłę przyciągania, badaliśmy dlaczego woda nie wylewa się ze szklanki obróconej do góry dnem, dlaczego światło załamuje się w wodzie, jak powstaje tęcza i co to jest ciśnienie. Jednak najfajniejszym doświadczeniem było zbudowanie poduszkowca z balonika, plasteliny, płyty cd oraz korka po płynie. Nasz balonikowy poduszkowiec z dosyć dużą prędkością poruszał się po podłodze w klasie. Po każdym przeprowadzonym doświadczeniu Pani Basia tłumaczyła nam dlaczego tak się dzieje, a niektórzy z nas potrafili sami uzasadnić i wyjaśnić badane zjawiska. Poniżej fotorelacja z naszego klasowego laboratorium.

Data dodania: 2022-08-01 11:59:35
Data edycji: 2022-08-01 12:01:28