Szanowni Rodzice, Drodzy Nauczyciele i Pracownicy Szkoły, Kochani Uczniowie

Szanowni Rodzice, Drodzy Nauczyciele i Pracownicy Szkoły,  Kochani Uczniowie

Później niż zwykle, bo 4 września zaczynamy Nowy Rok Szkolny 2023/2024. Po wakacyjnej przerwie pełni werwy, nowych pomysłów, wracamy do szkoły. W pamięci mamy jeszcze piękne i beztroskie chwile spędzane na łonie natury. W poniedziałek pierwszy dzwonek przypomni nam, że  wracamy do szkoły, do koleżanek i kolegów, do nas nauczycieli.

Szkoła to nie tylko miejsce przekazywania wiedzy, umiejętności i nauki, ale również zdobywania wielu cennych doświadczeń. Wszyscy uczymy się tu współpracować, rozwiązywać problemy, wspierać się nawzajem i szanować. A ponieważ to ogromnie ważne elementy ludzkiego życia, wspólnie musimy zadbać, by szkoła była miejscem bezpiecznym, życzliwym i otwartym. Stworzenie dobrej atmosfery jest możliwe tylko wtedy, gdy wszyscy razem – Uczniowie, Nauczyciele i Rodzice – będziemy się o to starać.

Życzę Wam, Drodzy Uczniowie, w nowym roku szkolnym samych sukcesów. Mam nadzieję, że z wielką ochotą będziecie poszerzać swoją wiedzę i umiejętności, zdobywać najwyższe oceny.

„Nauka jest jak niezmierne morze. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony.” – Stefan Żeromski

Szanowni Rodzice
Istotą szkoły - bezpiecznej, kreatywnej, tolerancyjnej, otwartej, partnerskiej, nowoczesnej i przyjaznej – a taka jest nasza Szkoła jest tworzenie klimatu współpracy, wzajemnego szacunku i dialogu.  Kontynuujmy go jak dotychczas i rozwijajmy w sposób odpowiedzialny, w imię Wspólnego dobra – którym są Nasze Dzieci.
My nauczyciele realizując swoje obowiązki i zadania szkoły będziemy wspierać Was w trudnym procesie wychowawczym.

Szanowni Nauczyciele i Pracownicy Szkoły,

życzę Wam siły i wytrwałości w podejmowanych działaniach, satysfakcji z wykonywanej pracy i zadowolenia z jej efektów.

W Nowym Roku Szkolnym 2023/2024 życzę Wszystkim i sobie również jak najmniej stresów, jak najwięcej sukcesów.

Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 10

Karolina Pietrzyk