Cytat miesiąca: "Uśmiech jest najlepszą kosmetyką do użytku zewnętrznego i najlepszym lekarstwem do użytku wewnętrznego ..." - Phil Bosmans

Święto naszych chłopaków

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny oraz w życiu szkoły. Dzień Chłopaka był więc idealną okazją do sprawienia radości naszym małym mężczyznom.

Przypominamy wszystkim, że ten wyjątkowy dzień uchwalono prawdopodobnie przez analogię do Dnia Kobiet, aby Chłopcy nie byli pokrzywdzeni i aby dziewczyny mogły im się odwdzięczyć za pamięć i upominki. Dzień Chłopaka obejmuje swymi obchodami praktycznie cały świat, zyskując coraz większą popularność.

Nasi chłopcy tego dnia szczególnie się wyróżniali: byli uśmiechnięci, w rękach trzymali drobne upominki i dyplomy, niektórzy paradowali w papierowych krawatach wykonanych przez dziewczynki. W klasach prócz słodkiego poczęstunku odbyły się konkursy sprawnościowe, różnorodne zabawy, wspólne śpiewanie piosenek i składanie życzeń.

Dla przykładu u naszych najmłodszych w obchody Dnia Chłopaka zaangażowali się także rodzice, którzy przygotowali wesoły „escape room”. Chłopcy z klasy 1 stanęli przed nie lada wyzwaniem. Musieli przejść przez 5 punktów zadaniowych i po wykonaniu zadań znaleźć fragment kodu. Tak więc przetaczali obręcz bez puszczania rąk, podawali piłkę i przechodzili przez tunel z nóg, biegli z jajkiem na łyżce. Na koniec z pozbieranych kartek odczytali kod wskazujący miejsce ukrycia „skarbu”. Otrzymane prezenty i dyplomy przysporzyły im wiele radości.

O chłopcach nie zapomniały również dziewczyny z SU wraz z Panią Ewą. Podczas długiej przerwy wszyscy zainteresowani zgromadzili się na holu. Przy stolikach odbywały się różnorodne sprawdziany zręcznościowe, wiedzy, popisy siłowe. Jednocześnie trwały wybory Najmilszych Chłopaków z klasy 4,5,6,7 i 8.

Po uśmiechniętych buziach wszystkich chłopców i Panów widać było, że był to dla nich bardzo miły szkolny dzień, a ...dziewczyny no cóż czekają na rewanż - 8 MARCA :)

Data dodania: 2024-09-30 21:35:35
Data edycji: 2024-10-01 22:03:54