ŚWIATOWY DZIEŃ JABŁKA W NASZEJ SZKOLE

ŚWIATOWY  DZIEŃ  JABŁKA  W  NASZEJ SZKOLE

Dnia 28 września po raz pierwszy obchodziliśmy w naszej szkole „Światowy Dzień Jabłka”. Była to akcja prozdrowotna, której celem było zachęcanie uczniów do spożywania jabłek jako źródła witamin oraz wyrabianie nawyku zdrowego odżywiania. Przygotowania do tego dnia rozpoczęliśmy już tydzień wcześniej – wykonywaliśmy na plastyce i technice prace, których tematem były jabłka oraz plakaty zachęcające i ukazujące walory zdrowotne tych owoców. Wyeksponowaliśmy je na korytarzach szkoły i były pięknym tłem dla naszej akcji. W dniu święta wszystkie dzieci założyły ubrania w kolorach jabłek: żółtym, zielonym i czerwonym. Program obchodów opracowali uczniowie klasy 7 wraz z Panią Basią. Już z samego rana w klasach starszych odbył się konkurs wiedzy o jabłkach i rozwiązywanie zadań matematycznych o tych owocach, zaś w młodszych klasach były zabawy z kodowaniem, zagadki, nauka piosenek, wspólne układanie haseł zachęcających do spożywania jabłek. Ogromną niespodziankę przygotowała  dla nas Pani Dyrektor, która ufundowała dzieciom jabłkowe drożdżówki i kosze z jabłkami. Roksana, Julka, Hanka i Mateusz rozdawali w klasach ten przepyszny poczęstunek i opowiadali o walorach owoców. Jednak wszyscy z niecierpliwością czekali na długą przerwę na szkolnym podwórku, gdyż wtedy ogłoszono wyniki jabłkowego konkursu wiedzy, uczniowie obejrzeli krótki spektakl mitologiczny o jabłku niezgody oraz wzięli udział w konkursach sprawnościowych np.: jedzenie jabłka bez użycia rąk, obieranie jabłka tak, by powstała najdłuższa skórka, bieg z jabłkami na talerzach. Było przy tym dużo śmiechu, radości, pozytywnych emocji, a wygrani otrzymywali nagrodę w postaci soczku jabłkowego. Udało nam się to nowe szkolne święto, mamy nadzieję, że już wszyscy uczniowie wiedzą, że jabłka są zdrową i smaczną przekąską, mają dobry wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie.

Data dodania: 2023-09-28 20:29:49
Data edycji: 2023-09-30 14:25:20