Przeczytaj i przemyśl: "Jeśli nie potrafisz wykorzystać minuty, to zmarnujesz i godzinę, i cały dzień, i całe życie!" Aleksander Sołżenicyn

Świąteczny czas - klasowe wigilijki bez plastiku

Grudzień jest miesiącem wyjątkowym. To czas świątecznych spotkań w gronie nie tylko rodziny, ale także przyjaciół i znajomych.Takie spotkania odbyły się również w naszej szkole w ostatnim szkolnym tygodniu. W ich zorganizowanie włączyli się rodzice, uczniowie i nauczyciele. W pięknie wystrojonych klasach pozsuwane ławeczki stworzyły namiastkę świątecznego stołu, na którym znalazły się słodkości, a nawet potrawy wigilijne. Przy nuconych kolędach symbolicznie dzieliliśmy się opłatkiem, składaliśmy życzenia, wręczaliśmy sobie drobne upominki.
W tym roku dzięki pomysłowi Pani Ilony Dudyk i klasy 6 wigilijki w klasach były ekologiczne. Dzień wcześniej obejrzeliśmy prezentację o ogromnym niszczycielskim zaśmiecaniu Ziemi plastikiem. Postanowiliśmy by cała zastawa była albo papierowa albo ceramiczna przyniesiona z domu.
Szkolna wigilijka jest wyjątkowa, bo to czas, by pobyć ze sobą w miłej, serdecznej, niemal rodzinnej atmosferze. To czas, by ze sobą i z wychowawcą tak po prostu porozmawiać, wymienić się przedświątecznymi wrażeniami i zwyczajnie lepiej się poznać.

WSZYSTKIM UCZNIOM, RODZICOM, PRACOWNIKOM I PRZYJACIOŁOM NASZEJ SZKOŁY DEDYKUJEMY TE ŻYCZENIA:
Pokój na ziemi ludziom,
a w niebie cisza gwiazd,
grają anieli,
świat się chlebem dzieli.
Świat ma dziś świąteczny blask…
Pięknych i radosnych
Świąt Bożego Narodzenia!