Przeczytaj i przemyśl: "Jeśli nie potrafisz wykorzystać minuty, to zmarnujesz i godzinę, i cały dzień, i całe życie!" Aleksander Sołżenicyn

Strzał w dziesiątkę! Na zdrowy początek dnia.

Strzał w dziesiątkę!  Na zdrowy początek dnia.

Wiele słyszy się o tym, że śniadanie to najważniejszy posiłek. To właśnie ono codziennie daje sporą dawkę energii na rozruch dla naszego ciała. Dzięki niemu start w każdy nowy dzień jest łatwiejszy i zdrowszy, pomaga również zachować odpowiednią wagę i prawidłowy metabolizm. To nie mit, to najszczersza prawda.

W PSP 10 wszyscy o tym wiemy i do tej zasady się stosujemy. Pani Dyrektor pozyskała sponsora firmę Mostostal Zabrze i co wtorek, środę i czwartek wraz z nauczycielkami i pracownikami szkoły przygotowuje dla każdego ucznia naszej szkoły zdrową kanapkę. Nasze kochane panie sprawiają nam dzieciom ogromną radość. Dobrze smakuj ten pełnowartościowy posiłek jedzony wspólnie z koleżankami i kolegami ze szkoły.

Przygotowywane kanapki składają się z produktów takich jak sery, szynka, ogórek zielony, masło. Chleb jest ciemny. Kanapki są kolorowe i smaczne. My wiemy, że gdy nie zjemy śniadania, wtedy zdecydowanie trudniej jest się skupić na lekcjach, pojawiają się problemy z koncentracją i dobrym nastrojem. Musimy dostarczać do organizmu potrzebnej energii, żeby mózg pracował na najwyższych obrotach, a my uczniowie abyśmy mogli skupić się na lekcjach i być w dobrym humorze. Dlatego warto zjeść rano śniadanie, by pobudzić ciało i umysł do działania.

Zdrowa kanapka na śniadanie to strzał w dziesiątkę.

Data dodania: 2023-01-17 20:30:21
Data edycji: 2023-01-17 20:37:42