Cytat miesiąca: „Wypoczynek to nie jest bezczynność. Wypoczynek to praca nad regeneracją sił” Dale Carnegie

Spotkanie z policjantami w ramach profilaktyki wspierania i resocjalizacji nieletnich

Spotkanie  z policjantami w ramach profilaktyki wspierania i resocjalizacji nieletnich

W dniu 27 listopada 2023 r. naszą szkołę odwiedzili policjanci aspirant sztabowy Małgorzata Cisowska i aspirant Paweł Szynkowiak. Celem wizyty było zapoznanie uczniów klas V-VII z odpowiedzialnością prawną dzieci i młodzieży w świetle ustawy z dnia 9 czerwca 2022 r. O wspieraniu i resocjalizacji nieletnich. Nasi uczniowie dowiedzieli się m.in. czym w świetle prawa jest demoralizacja i czym różni się ona od czynu karalnego. Państwo policjanci szczegółowo opowiedzieli o konsekwencjach jakie wiążą się z niewłaściwymi postawami i zachowaniami w odniesieniu do samych dzieci oraz ich opiekunów prawnych oraz od jakiego wieku dziecko może te konsekwencje ponosić. Dzieci dowiedziały się również w jakich sytuacjach powinny szukać pomocy i do kogo się po nią zwrócić.

Mamy nadzieję, że to spotkanie zwiększy świadomość uczniów o ich prawach, obowiązkach i konsekwencjach postaw i zachowań w życiu codziennym oraz w relacjach rówieśniczych. Serdecznie dziękujemy policjantom za poświęcony czas i przekazaną wiedzę. Dziękujemy również naszej pani pedagog specjalnej Izabeli Zajdowicz za zorganizowanie dla uczniów tego spotkania.

Data dodania: 2023-11-27 18:51:26
Data edycji: 2023-12-06 18:51:44