SPOTKANIE Z ALPAKAMI

W ramach projektu rozwijającego zainteresowania przyrodnicze uczniowie klasy 2 i 3 pojechali do Raszowej by poznać alpaki. Przywitała nas Pani Karolina i jej 5 alpak. Pani Karolina hoduje alpaki dla celów terapeutycznych, pomagają one dzieciom i dorosłym niwelować różne zaburzenia. Alpaki Pani Karoliny są wyjątkowo łagodne i spokojne, potrafią nawet podróżować z nią samochodem i chodzić po schodach. Nam opowiedziała o życiu tych zwierząt. Dowiedzieliśmy się, że pochodzą z Ameryki Południowej, są roślinożerne, żyją do 25 lat i są hodowane dla wełny antyalergicznej. W stajni mogliśmy je głaskać, przytulać i karmić, a potem poszliśmy na długi spacer po lesie i każdy z nas mógł poprowadzić je na lince. To była wspaniała wycieczka i niezapomniane spotkanie. Poniżej fotorelacja :)

Data dodania: 2022-08-01 11:56:18
Data edycji: 2022-08-01 11:58:41