PRZYRODNICZA WYPRAWA DO PARKU W SŁAWIĘCICACH

W ramach projektu uczestnicy koła przyrodniczego z klasy 1 i 2 pojechali w sobotę na wycieczkę przyrodniczą. Celem był park w Sławiecicach. Tam dzieci miały okazję poobserwować ciekawą roślinność, policzyły słoje w pniu drzewa, zobaczyły efekt bytowania korników, poznały niektóre systemy korzeniowe roślin, sprawdziły czy rzeka płynie, dyskutowały- dlaczego huba jest pasożytem drzewa i dowiedziały się, że jest jadalna. Pod koniec zajęć dzieci z materiałów przyrodniczych wykonały napis i symbol małych przyrodników. Mimo, że wprawa odbyła się do południa upał dał się wszystkim we znaki i obowiązkowe było ochłodzenie lemoniadą w pobliskiej cukierni. Poniżej fotorelacja :)

Data dodania: 2022-08-01 11:44:10
Data edycji: 2022-08-01 11:46:02