Piknik z okazji Dnia Dziecka

Duży czy mały dzisiaj świętuje,
dziś każdy jest dzieckiem i się raduje.
Małych przyjemności, wielkich miłości,
zdrowia, szczęścia i pomyślności.
Każdemu życzymy tego, co potrzebuje,
niech w Dniu Dziecka nawet dorosły króluje!

1 czerwca to jeden z najszczególniejszych dni w kalendarzu.

To Międzynarodowy Dzień Dziecka obchodzony od 1954roku.

W tym roku szkolnym postanowiliśmy spędzić go nieco inaczej. Nasza szkoła ma piękne zielone trawniki i drzewa dające cień, stąd pomysł na piknik. Czas na świeżym powietrzu spędziliśmy bardzo aktywnie: były konkurencje sprawnościowe, puszczanie mega baniek mydlanych, rozgrywki sportowe, chodzenie na szczudłach, rysowanie kredą i wspólne tańce, a niektórzy wybrali relaks na kocu i gry planszowe.

Super niespodziankę przygotowała dla nas Pani Dyrektor Karolina Pietrzyk. Ze swojego projektu "Chemia w Kuchni", który sponsoruje firma Mostostal Zabrze SA ufundowała wszystkim dzieciom przepyszne lody, owocowe napoje oraz obiad – żurek i kiełbaski z rusztu.

To był dzień pełen śmiechu i sportowych emocji, ale najważniejsza była wspólna integracja, bo bawili się wszyscy, i starsi i młodsi.

Data dodania: 2023-06-01 22:43:42
Data edycji: 2023-06-02 13:28:37