Piątek na wesoło - Dzień Piżamy

Piątek na wesoło  - Dzień Piżamy

Co jakiś czas Samorząd Uczniowski wraz z opiekunką Panią Ewą organizują w naszej szkole „Piątki na wesoło”. W zeszłym tygodniu obchodziliśmy Dzień Kota, a w tym tygodniu było piżamowe party. Dzień ten był wyjątkowo miły i radosny, bo przebrali się prawie wszyscy – zarówno uczniowie jak i nauczyciele. Piżamy lub kombinezony piżamowe były różne: z uszkami, rożkami , ogonkami, w kropki, chmurki, paski, gwiazdki i kwiatki. Obowiązkowo na głowach opaski zaciemniające. Ci nieco bardziej zdystansowani założyli kolorowe szlafroczki. Prócz dobrej zabawy na lekcjach omówiliśmy głębszy przekaz Dnia Piżamki – otóż piżama to codzienny strój chorych dzieci przebywających w szpitalu. Rozmawialiśmy o empatii, a także o własnym zdrowiu - w szczególności o dobrym, zdrowym śnie. Dziękujemy Rodzicom za wyrozumiałość, dobry humor i wyrażenie zgody na przyjście dzieci  do szkoły w piżamkach. Zapraszamy do obejrzenia galerii  Szkolnych Piżamowców.

Data dodania: 2024-02-22 14:58:53
Data edycji: 2024-02-26 19:09:14