Cytat miesiąca: „Najpiękniejszą wiosną jest dobroć serca.” Nikolaus Lenau

Październik miesiącem bibliotek szkolnych

Ustanowienie października jako miesiąca bibliotek szkolnych ma swój początek w inicjatywie Międzynarodowego Stowarzyszenia Bibliotekarstwa Szkolnego. Główny cel tego święta to zwrócenie uwagi na ogromną rolę biblioteki w życiu szkoły oraz w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych. W tym roku szkolnym Biblioteki świętują pod hasłem „Czytanie dla Pokoju”. W ramach obchodów MMBSz przygotowano dla uczniów ciekawe akcje.

Przez cały miesiąc można było wypożyczyć Sekretną książkę. Inicjatywa ta, miała na celu uczulić uczniów, by nie oceniać książki po okładce. Zapakowane egzemplarze rozchodziły się jak świeże bułeczki. Został również ogłoszony konkurs na najlepszego czytelnika miesiąca października. Zwycięzcami tego konkursu są:

Michał Bartodziej klasa 4 oraz Ania Kozłowska kl. 3. Serdecznie gratulujemy!!!

W związku z obchodami MBSz, szkoła wzięła udział w „Przerwie na czytanie” organizowanej w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Biliśmy rekord w czytaniu na przerwie. Przez cały miesiąc można było sobie zrobić zdjęcie w książkowej fotobudce, której przewodnim hasłem było: Czytam bo lubię!

Dziękujemy wszystkim za tak wielkie zaangażowanie i wykazane chęci. Zapraszamy do oglądania fotorelacji.

Data dodania: 2022-11-04 20:30:27
Data edycji: 2022-11-04 20:38:12