Pasowanie na czytelnika

W naszej szkole pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki, wpisało się na stałe do kalendarza uroczystości szkolnych. Dlatego też w II semestrze, kiedy uczniowie znają już cały alfabet, mogą stać się pełnoprawnymi czytelnikami.

Pasowanie na czytelnika odbyło się w środę, kiedy Pani Jola zaprosiła pierwszoklasistów do szkolnej biblioteki. Uczniowie zostali zapoznani z księgozbiorem dla najmłodszych, regulaminem biblioteki, sposobem wypożyczania książek oraz prośbami książki. Uczniowie klasy I odgadywali także bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Na końcu złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki.

Nasi nowi czytelnicy otrzymali również książkę „Pierwsze abecadło”. Uczniowie mogli ją otrzymać dzięki projektowi „Mała Książka – Wielki Człowiek Wyprawka dla Pierwszaka”, który jest w całości finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Zapraszam do obejrzenia fotorelacji.

Data dodania: 2023-05-17 22:24:27
Data edycji: 2023-05-18 22:25:06