Odwiedziny niespodziewanego gościa

W zeszłym tygodniu w świetlicy odbyły się zajęcia edukacyjne o Poczcie Polskiej z uwagi na mijające w tym roku 465-lecie jej powstania i działalności. Dlatego dzisiaj nasze świetliczaki odwiedził niezwykły gość. Do świetlicy przyszedł nasz listonosz - Pan Tomasz Popławski. W trakcie spotkania dzieci mogły zobaczyć listonosza w oficjalnym uniformie Poczty Polskiej i posłuchać opowieści o zawodzie listonosza. Dzieci dowiedziały się m.in. czym podróżuje listonosz w trakcie pracy, jak wygląda jego dzień, ile listów dziennie nosi w torbie i w jaki sposób doręcza przesyłki listowe. Pan Tomasz opowiedział również o różnicach między listem zwykły a poleconym, a także co się dzieje, gdy adresata nie ma w domu.

W ramach ciekawostki została zważona torba Pana listonosza pod koniec jego pracy. Wynik ważenia był dla dzieci nie lada zaskoczeniem. Okazało się bowiem, że torba ta z resztą listów ważyła 4,5 kg. Z kolei w ramach eksperymentu zważyliśmy również niektóre plecaki naszych świetliczaków. Tym sposobem dowiedzieliśmy się, że na przykład plecak ucznia klasy 1 ważył 2 kg, a plecak uczennicy klasy 4 już ważył 6 kg! Dzieci były w dużym szoku, że koleżanki plecak okazał się cięższy niż torba Pana Tomasza. Spotkaniu towarzyszyło dużo uśmiechu i radości. Po spotkaniu dzieci miały okazję samodzielnie projektować kartki pocztowe adresowane do różnych postaci z bajek.

Bardzo serdecznie dziękujemy naszemu Panu Tomaszowi za przybycie do świetlicy i życzymy dużo siły i zdrowia potrzebnych do wykonywania zawodu listonosza.

Data dodania: 2023-10-27 19:55:45
Data edycji: 2023-10-27 19:57:13