Międzynarodowy Konkurs ''Kangur Matematyczny''

Pierwszy Dzień Wiosny obfitował w naszej szkole w różnego rodzaju atrakcje. Jedną z nich był Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny".

O godzinie 9. 00 uczniowie w swoich kategoriach wiekowych rozpoczęli zmagania z zadaniami wymagającymi między innymi: logicznego myślenia, dedukcji, spostrzegawczości itp. W tym roku do konkursu przystąpiło 27 uczniów w trzech kategoriach wiekowych: Maluch- 8 osób; Beniamin- 14 osób; Kadet-5 osób. Po zakończonym konkursie każdy uczestnik otrzymał drobny upominek- tangram chiński.

Warto wspomnieć, że konkurs wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O'Hallorana.

W 1990 roku został po raz pierwszy zorganizowany w Europie na terenie Francji i od razu zyskał dużą popularność. Z inicjatywy matematyków francuskich konkurs rozprzestrzenił się na kraje europejskie i nie tylko. Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny" jest w chwili obecnej najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie.

Towarzystwo "Kangourou Sans Frontières" każdego roku na walnym zgromadzeniu ustala szczegóły najbliższej edycji konkursu i między innymi wybiera ostateczne zestawy zadań konkursowych spośród propozycji wcześniej nadesłanych przez poszczególne kraje.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy i trzymamy kciuki do maja, ponieważ wtedy ogłoszone zostaną wyniki konursu.

Data dodania: 2024-03-21 19:33:28
Data edycji: 2024-03-21 19:34:35