Międzynarodowy Dzień Liczby Pi

Międzynarodowy Dzień Liczby Pi jest świętem na stałe wpisanym w harmonogram uroczystości w naszej szkole.

Na dwa tygodnie przed głównymi obchodami na korytarzach szkoły pojawiły się gazetki, związane z informacjami oraz ciekawostkami na temat liczby Pi. W tym samym czasie ogłoszony został konkurs „Rekordzista liczby Pi”, aby uczestnicy mogli się do niego odpowiednio przygotować.  Zadaniem uczestników było zapamiętanie jak największej ilości cyfr po przecinku rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi.

Ostatnie dwa dni przed świętem owocowały w różne atrakcje. Cała społeczność szkolna na placu przed szkołą utworzyła „żywą” literkę Pi. Przedstawiciele klasy 6a zostali zaproszeni na zajęcia kreatywne do klasy 4. Zaprezentowali swoim młodszym koleżankom i kolegom najważniejsze informacje na temat historii tego święta oraz najciekawsze informacje na temat liczby Pi. W celu uatrakcyjnienia swojego wykładu przygotowali plakaty oraz prezentacje multimedialne.

Główne obchody przypadły na dzień 14 marca 2024r. W tym dniu na lekcjach matematyki uczniowie wykonywali głównie prace plastyczne, oczywiście dotyczące tej liczby. Uczniowie klas starszych przygotowali pracę pt. „Pokrój ciasto Pi”, a uczniowie klas 4-5 projektowali „Pi parkietaż”. Prace wyszły przepiękne, uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością. Efekty pracy będzie można obejrzeć na gazetkach szkolnych. Jednak najwięcej emocji przysporzył wspomniany konkurs. Jesteśmy pełni podziwu dla świetnej pamięci uczestników. W poniedziałek 18 marca 2024r. poznamy wyniki konkursu, ale już dzisiaj można powiedzieć, że poziom był bardzo wysoki. Na zwycięzców czekają fajne nagrody.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z obchodów tego święta.

Data dodania: 2024-03-14 19:13:57
Data edycji: 2024-03-22 18:32:05