Międzynarodowy Dzień Kropki czyli święto kreatywności

15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki czyli święto zabawy, pomysłowości i kreatywności. Skąd wziął się ten dzień? Otóż - amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem “The Dot” czyli “Kropka”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Opowiadanie “Kropka” stało się inspiracją dla wielu nauczycieli i dzięki temu w 2008 roku powstał “Międzynarodowy Dzień Kropki”. Święto obecnie jest obchodzone już w 108 krajach.

W naszej szkole zabawy z kreatywności trwały kilka dni i objęły prawie wszystkie przedmioty. Były zajęcia sportowe z piłkami, talerzami i chustami. Na plastyce i w świetlicy wykonywaliśmy kropkowane prace plastyczne. Obliczaliśmy także zadania matematyczne i logiczne, zabawy z interpunkcją, a w aplikacji ”quiver” tworzyliśmy przestrzenne kule. Na języku niemieckim zabawy dotyczyły pojęć związanych z kropką, natomiast na kółku filmowym powstało galaktyczne studio telewizyjne. W czwartek podczas długiej przerwy na wielkiej planszy można było narysować swój kropkowany portrecik lub odkodować ukryty rysunek. W tym dniu byliśmy jak biedroneczki, bo prawie każdy  miał kropkowany strój lub kropkowane dodatki. Na finał święta wszyscy Kropkowani ustawili się do wspólnego zdjęcia. Po tych kilku dniach wiemy jedno: każdy z naszych uczniów ma ogromny talent i pokłady pomysłowości - wystarczy tylko uwierzyć w siebie! Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji :)

Data dodania: 2022-09-16 21:24:11
Data edycji: 2022-09-20 21:16:30