Cytat miesiąca: "Uśmiech jest najlepszą kosmetyką do użytku zewnętrznego i najlepszym lekarstwem do użytku wewnętrznego ..." - Phil Bosmans

Międzynarodowy Dzień bez Przemocy- #HatNotHate

Właśnie dziś, 2 października, obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień bez Przemocy. Razem z wieloma innymi szkołami z całego miasta po raz drugi wzięliśmy udział w finale akcji #HatNotHate w ramach, której przeszliśmy ulicami miasta w ręcznie robionych niebieskich czapkach i propagowaliśmy postawy mające ograniczyć zjawisko przemocy i hejtu, który w dzisiejszych czasach się nasila i zagraża każdemu z nas niezależnie od wieku. Niestety w tym roku pogoda nie była sprzyjająca i dlatego w marszu udział wzięły dwie klasy, klasa VII i VIII. Jednakże cała społeczność naszej szkoły włożyła ogromny wysiłek w przygotowanie pięknych transparentów nawołujących do zaprzestania stosowania przemocy i hejtu względem drugiego człowieka.

Z roku na rok akcja zrzesza coraz większą liczbę szkół oraz uczniów naszego miasta szerząc tym samym wśród dzieci i młodzieży postawy oparte na szacunku do drugiego człowieka i przeciwstawianiu się bullying’owi.

Bardzo dziękujemy Pani Aleksandrze Droni, która z ramienia Fundacji Wychowanie Dla Pokoju zorganizowała całą akcję. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku dopisze nam pogoda na tyle, byśmy mogli ten ważny dzień świętować w jeszcze większym gronie.

Data dodania: 2024-10-02 19:52:39
Data edycji: 2024-10-14 11:32:53