LEKCJA PRZYRODY POD PALMAMI

W sobotę 16 listopada aż cztery grupy szkolne wybrały się do Palmiarni w Gliwicach, by w niecodzienny sposób poznać faunę i florę z innych stref klimatycznych. Wędrując dróżkami wśród zieleni dzieci zdobyły wiedzę w sposób znacznie ciekawszy niż ze szkolnych podręczników. Niektórzy skupili się na roślinach tropikalnych oraz ich zastosowaniach, podziwiali piękną symetrię w liściach oraz kwiatach roślin. Inni zachwycali się życiem mrówek w szklanych tunelach, papugami, żółwiami, wiewiórkami i świetnie zakamuflowanymi owadami. Jednak na wszystkich największe wrażenie wywarły akwaria- cztery ogromne przeszklone zbiorniki prezentowały odrębne środowiska wodne, odzwierciedlając dorzecza Amazonki, jezioro Tanganika, rzeki Azji Południowo- Wschodniej oraz polskie rzeki urzeczywistniając fascynujący świat tętniący życiem. To była niezapomniana lekcja, a jednocześnie odpoczynek i relaks w przyjemnym naturalnym środowisku.

Data dodania: 2022-08-01 12:32:07
Data edycji: 2022-08-01 12:34:06