Kolorowo i w skarpetkach nie do pary witamy WIOSNĘ

Najpiękniejszą porę roku, czyli wiosnę uczniowie naszej szkoły powitali kreatywnie i wesoło, i inaczej niż w latach ubiegłych. Samorząd Uczniowski zaproponował, by uczcić ten dzień ubierając się kolorowo. Tydzień wcześniej szefowie klas przystąpili do losowania kolorów, które obowiązywały w ubiorze poszczególną klasę. Barwnie ubrani byliśmy elementami wielkiego wiosennego kwiatka, który utworzyliśmy na boisku. Prócz zabawy w kolory, na sali gimnastycznej braliśmy udział w rozgrywkach sportowych, rozwiązywaliśmy zadania z kodowania, na przerwach śpiewaliśmy i tańczyliśmy oraz uczestniczyliśmy w ciekawych zabawach i ćwiczeniach o tematyce wiosennej.
Prócz kolorowego powitania wiosny obchodziliśmy również tego dnia Światowy Dzień Zespołu Downa zwanego Dniem Kolorowej Skarpetki. Każdy z nas założył dwie różne, niepasujące do siebie skarpetki. Czwartoklasiści wraz z Panią Moniką wykonali plakat „wspieram, rozumiem, szanuję” na znak solidarności. We wszystkich klasach wychowawcy przeprowadzili pogadanki podejmujące tematykę tolerancji i wrażliwości na potrzeby osób dotkniętych Zespołem Downa.
Ten wyjątkowy dzień w szkole upłynął w bardzo miłej i serdecznej atmosferze, sprawił ogromną przyjemność nie tylko uczniom, ale również nauczycielom. Zapraszamy od obejrzenia fotorelacji.

Data dodania: 2024-03-21 19:36:36
Data edycji: 2024-03-21 20:35:32