W poniedziałek, 5 maja 2025 roku, cała społeczność naszej szkoły zebrała się w sali gimnastycznej, by wspólnie uczcić minione Święta Majowe: Święto Pracy (1 maja), Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej (2 maja) oraz Święto Konstytucji 3 Maja. Obchody miały wyjątkowy, edukacyjno-patriotyczny charakter, a ich forma była radosna, interaktywna i nieco mniej oficjalna.
Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia pocztu sztandarowego i odśpiewania Hymnu Narodowego. W tym dniu wielu uczniów przyszło ubranych w stroje w barwach biało-czerwonych lub na galowo, dzięki temu atmosfera była jeszcze bardziej podniosła i jednocześnie pełna dumy z bycia Polakiem.
W dalszej części uroczystości uczniowie klasy 8, Mateusz i Hania, w ciekawy sposób przypomnieli, dlaczego obchodzimy majowe święta i jakie znaczenie mają one dla każdego obywatela naszego kraju. Wspomnieli m.in. o 21 rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, znaczeniu barw narodowych oraz o historycznym wymiarze Konstytucji 3 Maja, która była pierwszą w Europie i drugą na świecie.
Głównym punktem programu był quiz „Kocham Cię, Polsko!”, który prowadził pan Artur. Uczestnicy podzieleni byli na trzy grupy wiekowe:
Pytania dotyczyły historii, geografii, kultury i tradycji Polski, Opolszczyzny oraz naszego miasta. Uczniowie wykazali się wiedzą, za co zostali nagrodzeni brawami.
Między poszczególnymi rundami quizu nie zabrakło również artystycznych występów. Dziewczynki z klasy trzeciej – Ala i Hania – zaprezentowały piosenkę „W moim ogródecku”, którą wcześniej wykonały podczas konkursu „Na ludowo na Folkowo” w PSP nr 15 w Kłodnicy, zdobywając uznanie jury i publiczności. Następnie grupa uczniów z klasy czwartej zaśpiewała „Czerwone jabłuszko” – utwór, który przyniósł im III miejsce w kategorii zespołów tego samego konkursu.
Na zakończenie głos zabrała pani wicedyrektor Agnieszka Wojtyła- Melson, która serdecznie podziękowała wszystkim uczniom, nauczycielom i organizatorom za zaangażowanie w przygotowanie uroczystości.
47-225 Kędzierzyn-Koźle
Szkolna 3