Jesteśmy Europejczykami - Tydzień Europejski – wielka gala

Od 15 marca wykonywaliśmy w klasach  zadania  związane z projektem  „Jesteśmy Europejczykami”. W środę każda klasa ubrała się w kolorach narodowych wylosowanego kraju, w czwartek wyklejaliśmy i rysowaliśmy plakaty  promujące kraje, w piątek uczyliśmy się podstawowych słów i zwrotów, w poniedziałek piosenek i tańców aż dotarliśmy do wtorku czyli wielkiej europejskiej gali na szkolnej scenie. Sala gimnastyczna zamieniła się w mini Europę dzięki pięknej dekoracji i za sprawą przygotowanych przez dzieci i wychowawców stoisk. Tuż obok siebie prezentowały się Włochy, Czechy, Ukraina, Francja, Wielka Brytania, Niemcy i Grecja. Prócz flag na stolikach pojawiły się  ozdobne gadżety, przywiezione z podróży pamiątki , stroje  oraz dania i napoje kuchni narodowych. Największe show zrobił  Pan Artur jako prowadzący naszą galę.  Przebrał się za gościa z Ameryki, zmienił akcent  i myślał, że nikt go nie rozpozna. Każda klasa  na wesoło przedstawiała piosenki, tańce, dialogi, scenki związane ze swoim krajem. Publiczność była zachwycona i nagradzała występujących  gromkimi brawami. Na koniec gali Pan Artur zaprosił wszystkich do wspólnej degustacji. Zajadaliśmy się knedlami, pizzą, sałatką grecką, pierogami ukraińskimi, bagietkami z serem, sandwiczami i niemieckimi kiełbaskami. Tak spędziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny zwany Dniem Wagarowicza, ale w naszej szkole było tak atrakcyjnie, że nikt nawet przez chwilkę nie pomyślał , że mógłby w tym dniu pójść na wagary. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Data dodania: 2023-03-21 17:53:59
Data edycji: 2023-04-22 07:25:23