Jesteśmy bezpieczni w drodze do szkoły - Spotkanie z policjantami

W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci. Już w pierwszych szkolnych tygodniach dzieci poznają i przypominają sobie znaki drogowe i zasady, które uczą jak należy zachowywać się w pobliżu ulic. W ramach edukacji o bezpieczeństwie w czwartek  22 września odwiedził nas  Pan dzielnicowy - sierżant Rafał Gajda. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas młodszych. Tematem pogadanki była „Bezpieczna droga do szkoły”. Funkcjonariusz przypomniał zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, zachęcał do wyposażenia ubiorów i plecaków w elementy odblaskowe. Przestrzegał najmłodszych przed zabawami w pobliżu jezdni. Przypomniał również o zasadach przechodzenia przez ulicę. Takie spotkania odbywają się w naszej szkole co roku i przynoszą dobre efekty. Wierzymy, że i w tym roku wiedza teoretyczna znajdzie zastosowanie w codziennej drodze do szkoły. By dobrze zapamiętać przekazane zasady trenowaliśmy przechodzenie po pasach pod okiem wychowawców, a na zajęciach plastycznych wykonaliśmy miniaturki znaków drogowych. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Data dodania: 2022-09-22 21:28:36
Data edycji: 2022-09-26 21:29:02