JESTEŚMY BEZPIECZNI NA DRODZE - Spotkanie z Panią Policjantką

W czwartek 14 września uczniowie najmłodszych klas uczestniczyli w spotkaniu z Panią Policjantką z kędzierzyńskiej komendy. Celem spotkania była pogadanka o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły  i poza szkołą. Pani Policjantka omówiła zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem. Ponadto podkreśliła, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, chętnie dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań. Mamy nadzieję, że dzięki takim edukacyjnym spotkaniom policjanci będą kojarzyli się dzieciom, jako osoby, których nie należy się bać i do których zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc. O bezpieczeństwie na drodze dzieci rozmawiały również na lekcjach, Panie omówiły z nimi różne sytuacje dotyczące ruchu drogowego, dzieci obejrzały prezentacje i filmiki, a na lekcjach plastyki wykonywały znaki drogowe. Tego samego dnia na pobliskim przejściu dla pieszych pod kierunkiem Pani Stopki trenowały bezpieczne przechodzenie przez jezdnię. Serdecznie dziękujemy Pani Pedagog Dobrosławie Tokarskiej za zorganizowanie spotkania.

Data dodania: 2023-09-18 08:34:49
Data edycji: 2023-09-18 15:40:18