IV Powiatowy Konkurs Wokalny „NA LUDOWO, NA FOLKOWO''

We wtorek 19 marca w PSP 15 odbył się IV Powiatowy Konkurs Wokalny „NA LUDOWO, NA FOLKOWO”. W wydarzeniu tym udział wzięło ponad 100 uczniów z 9 szkół podstawowych z całego powiatu. Uczestnicy nie tylko uświetnili to wydarzenie swoimi występami, ale również pięknym strojami stylizowanymi na styl ludowy. Repertuar był bardzo zróżnicowany, nie zabrakło oczywiście bardzo znanej piosenki „Poszła Karolinka do Gogolina” czy utworu „Czerwone korale” zespołu BRAThANKI, które pojawiły parokrotnie w różnych wykonaniach uczniów.

Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice klasy III, Oliwia Ś. i Antonina Cz., które jako jedyne wykonały utwór „Wyleciał ptaszek z Łobzowa”, z gatunku walczyków krakowskich, skomponowany przez Tadeusza Mayznera i słowami Edwarda Szymańskiego. Dziewczynki reprezentując naszą szkołę w kategorii duety/zespoły klas I-III zajęły III miejsce, z czego jesteśmy bardzo dumni i gratulujemy osiągnięcia. Bardzo dziękujemy również Pani Joannie Fraś za przygotowanie Oliwki i Tosi do konkursu.

Data dodania: 2024-03-19 22:21:25
Data edycji: 2024-03-23 22:26:38