Innowacja ekologiczna w klasie 2 - Wykorzystujemy odpady- Roboty

Innowacja ekologiczna w klasie 2  - Wykorzystujemy odpady- Roboty

Od kilku tygodni podczas zajęć z  innowacji ekologicznej rozmawiamy o segregowaniu śmieci  i recyklingu. Dzieci dowiedziały się, że jest wiele sposobów na ponowne wykorzystanie odpadów. Wykonały plansze ukazujące symboliczną segregację, rozwiązywały ekologiczne krzyżówki, rebusy, wykreślanki. Na koniec cyklu postanowiliśmy wykonać pracę techniczną z surowców wtórnych czyli pudełek, zakrętek, rolek po papierze i resztek folii samoprzylepnej. Dzieci zaproponowały by były to roboty. Wyobraźnia dzieci nie zna granic. Sztuka to nie tylko kawałek papieru i kredki, ale tysiące możliwości tworzenia ze wszystkiego co znajdziemy wokół siebie. Uczniowie klasy 2  świetnie wykonali zadanie i oto ich pomysły na nowe życie surowców wtórnych – roboty do zadań specjalnych.

Data dodania: 2024-02-26 14:46:57
Data edycji: 2024-02-26 19:12:04