II Turniej Odrzański

20 czerwca uczniowie naszej szkoły: Dawid Jeziorski, Michał Komodziński i Mateusz Szulc, wzięli udział w II Turnieju Odrzańskim - grze terenowej zorganizowanej przez Muzeum Ziemi Kozielskiej oraz Muzeum Czynu Powstańczego w Górze Świętej Anny. Uczestnicy turnieju mieli za zadanie odpowiedzieć na pytania dotyczące historii Koźla, korzystając z tablic informacyjnych rozmieszczonych w mieście, tzw. City Walk. Oprócz tego, czekały na nich 2 zadania sprawnościowe, które przygotowali żołnierze z Wojskowego Centrum Rekrutacji w Kędzierzynie - Koźlu. Tutaj należało założyć na czas maskę przeciwgazową oraz załadować magazynek 30 nabojami. Chłopcy spisali się świetnie. Pogoda nam dopisała, rywalizacja była ogromna, więc i motywacja nie spadała ani na chwilę. Taka gra to świetny sposób na poznanie historii Małej Ojczyzny, bo powinna nam być najbliższa, dobrze byłoby ją znać. To był pierwszy udział naszej szkoły w Turnieju i mamy nadzieję, że nie ostatni. Dziękujemy za możliwość wzięcia udziału w grze!

Data dodania: 2023-06-20 20:07:38
Data edycji: 2023-06-24 20:18:48