Cytat miesiąca: "Uśmiech jest najlepszą kosmetyką do użytku zewnętrznego i najlepszym lekarstwem do użytku wewnętrznego ..." - Phil Bosmans

Gratulacje dla naszych Pań - Gala rozdania nagród Prezydenta Miasta

W miniony poniedziałek 14 października  obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji władze miasta podczas uroczystej gali nagrodziły aż 29 pracowników oświaty za wkład  w rozwój młodego pokolenia. W tym zaszczytnym gronie znalazły się dwie Panie z naszej szkoły: Dyrektor Szkoły Pani Karolina Pietrzyk oraz Pani Agata Darewicz nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej. Jako społeczność szkolna jesteśmy bardzo dumni z naszych Pań, bo są to wyjątkowe osoby – kreatywne, operatywne, zawsze uśmiechnięte, chętne do wsparcia i pomocy, bardzo lubiane przez dzieci i pracowników. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w życiu zawodowym i osobistym.

Nasze wyróżnione Panie poprosiliśmy o opisanie siebie i swoich sukcesów. Wywołane do tablicy tak o sobie napisały:

Dyrektor Szkoły - mgr inż. Karolina Pietrzyk

"Pierwszą rzeczą jaką należy zrobić, aby odnieść sukces jest pokochać swoją pracę". - Maria Lauretta

Jestem nauczycielem chemii i przyrody.

Dwa lata temu nie znając szkoły, nauczycieli tam pracujących, skoczyłam na głęboką wodę, zostałam dyrektorem PSP 10.

Za zadowolenie z pracy w znacznym stopniu odpowiadają relacje międzyludzkie i panująca atmosfera.

Lubię osoby z którymi pracuję, chętnie idę każdego dnia do szkoły, żeby się z nimi spotkać.

To bardzo cenne w dzisiejszych czasach. Można powiedzieć, że jest między nami chemia i że podjęłam dobrą decyzję.

Jestem dobrym organizatorem, lubię pracować w zespole, potrafię słuchać, jestem otwarta, empatyczna, mam poczucie humoru. Lubię uczyć, mam dobry kontakt z moimi uczniami.

Szkoła to żywy organizm, nauczyciele, uczniowie, rodzice. Codziennie wiele się dzieje.

Chcę być nauczycielem, dyrektorem, który dmucha w skrzydła, żeby jak najlepiej uczniowie i nauczyciele mogli się rozwijać, i żeby mieli jak najwięcej powodów do satysfakcji.  Rodziców mam nadzieję wspieram w procesie wychowawczym i integruję ze szkołą.

Za mój największy sukces uważam projekt "Chemia w kuchni", który prowadzę już 12 lat dzięki wsparciu firmy Mostostal - Zabrze. W naszej szkole od dwóch lat dzieci w każdy wtorek i czwartek dostają pyszne zdrowe drugie śniadanko.

Jestem dumna, że pracuję w Publicznej Szkole Podstawowej nr 10, że udaje mi się integrować środowisko szkolne ze społecznością osiedla Blachownia.

Swoją przyszłość widzę właśnie w tym miejscu, gdzie obecnie jestem, ponieważ kocham swoja pracę.

Nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej – mgr Agata Darewicz

„Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą. Wynik nie jest tak ważny jak to, że miałeś odwagę spróbować. Nawet najdzielniejszym zdarza się upadek”

Pracuję w naszej szkole już 32 lata jako nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej, informatyki, jestem też oligofrenopedagogiem i socjoterapeutką. Dla naszej szkoły pozyskałam wielu sponsorów i wykonawców, by nasza szkoła była estetyczna, ładnie udekorowana. Opracowałam  i  przeprowadziłam innowacje z zakresu informatyki, robotyki i edukacji wczesnoszkolnej, angażuję się w życie szkoły i środowiska. Jednak najbardziej jestem dumna z sukcesów uczniów, dla których nauka jest wyzwaniem i wymaga większego nakładu pracy niż u innych. Bardzo lubię swoją pracę i moich uczniów, których uśmiech jest dla mnie największą nagrodą.

Poniżej zamieszczamy fotorelację z uroczystej gali – zdjęcia pozyskane z portalu Lokalna24.pl

Data dodania: 2024-10-16 20:37:20
Data edycji: 2024-10-16 21:35:31