Dzień ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

"Najlepszym lekarstwem,
którego nie sposób przedawkować to...
życzliwość dla drugiego człowieka."

21 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Życzliwości i pozdrowień. Uczniowie i nauczyciele na prośbę Samorządu Uczniowskiego ubrali się na żółto. Choć za oknem jesienna, ponura aura, w naszej szkole panowała radość i każdy miał dobry nastrój.

Kolor żółty kojarzy się ze słońcem, ciepłem, radością.

Dzień 21 listopada jest więc szczególną okazją, żeby zastanowić się nad sobą i swoim zachowaniem wobec kolegów i koleżanek, wobec wszystkich ludzi.

Czy jestem życzliwy, pomocny, koleżeński, dobry, uprzejmy? Życzliwość to troska o drugiego człowieka, miły gest, uśmiech, powitanie, dobre słowo.

Bądźmy dla siebie życzliwi, szukajmy w drugim człowieku zawsze pozytywnych cech, pomagajmy sobie wzajemnie, nasz świat będzie wtedy w żółtych barwach, a słoneczna aura będzie widoczna od nas z daleka.

Pozdrawiam Was

Karolina Pietrzyk