Dzień Zdrowego Śniadania

8 listopada to Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania – European Day of Healthy Food and Cooking, który został ustanowiony w 2007 roku.

W naszej szkole ten dzień obchodzimy jako Dzień Zdrowego Śniadania. Dzięki temu najmłodsi uczą się, jak ważne dla naszego organizmu jest codzienne, zdrowe śniadanie. Pełnowartościowe śniadanie, najlepiej spożyć do 2 godzin po wstaniu z łóżka, gdyż podczas snu metabolizm naszego organizmu spowalnia, dlatego ważne jest, aby rozpocząć nowy dzień posiłkiem, który go przyspieszy oraz dostarczy energii i niezbędnych składników odżywczych do prawidłowego funkcjonowania. Według licznych badań, spożywanie śniadań wpływa na lepszą koncentrację, zapamiętywanie, zdolność uczenia i rozwój intelektualny. Uczniowie, którzy nie jedzą drugiego śniadania, częściej skarżą się na bóle głowy, złe samopoczucie, rozdrażnienie i konflikty z rówieśnikami, a także mają gorsze wyniki w nauce.

W naszej szkole, dzięki projektowi „Chemia w kuchni” w każdy wtorek i czwartek serwujemy pyszne zdrowe śniadanka dla naszych uczniów. Dziś wyjątkowo, w środę 8 listopada, zorganizowaliśmy dla dzieci ten miły i smaczny dzień. Z wielką radością patrzyłam, jak nasi uczniowie ze smakiem „pałaszują” przepyszne kanapki i owoce. Tak miły dzień był możliwy tylko dlatego, że Przyjacielem naszej szkoły jest Firma Mostostal Zabrze, która wspiera projekt „Chemia w kuchni”. Mam przyjemność przekazać, że Pan Prezes Dariusz Pietyszuk podjął decyzję o dalszym wsparciu naszego projektu, dzięki czemu projekt będzie prowadzony już przez 11 rok szkolny.

Panie Prezesie, dziękuję Panu w swoim imieniu oraz przede wszystkim w imieniu naszych uczniów. Jesteśmy Panu bardzo wdzięczni za wsparcie i za ogromne serce, którym dzieli się Pan z nami.

Projekt „Chemia w kuchni” to strzał w 10 dzięki Panu Prezesowi i firmie Mostostal Zabrze!

Karolina Pietrzyk – Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 10

Data dodania: 2023-11-08 16:36:54