Dzień Otwarty - zapraszamy do naszej ''Dziesiątki''

W poniedziałek 18 marca odbył się w naszej szkole Dzień Otwarty. Rodzice wraz ze swoimi pociechami mogli przekonać się, że szkoła to nie tylko nauka, ale też wspaniała zabawa.

Goście po przekroczeniu progu naszej „Dziesiątki” zostali przywitani przez animatorów z klasy 7. Dzieci od razu zostały zaproszone do zabaw przy muzyce, a rodzice udali się na krótkie spotkanie z Dyrektorką Szkoły - Panią Karoliną Pietrzyk oraz kadrą pedagogiczną. Potem wszyscy przeszli do pracowni chemicznej na wyjątkowe warsztaty pt. „Magiczny świat neonów”. W całkowitej ciemności dzieci poznały tajemnicę fluorescencji, obserwowały jak uczniowie klasy 7 wykonują bardzo ciekawe doświadczenia: „pasta dla słonia, magiczny ogród w słoiku, wywoływanie ducha szkoły, wytwarzanie magicznej cieczy”. W nagrodę każdy „Mały Chemik” otrzymał fluorescencyjny dyplom i bransoletkę. Po warsztatach przyszedł czas na zwiedzanie pracowni, gdzie nauczyciele wraz z uczniami zorganizowali różne ciekawe zajęcia: w świetlicy dzieciaki wykonywały wielkanocne kurki, w sali kulinarnej piekły i ozdabiały gofry, a w hali sportowej mogły pobiegać, poskakać, a także pokonywać trudny tor przeszkód. Nikt nie zrezygnował z przepysznej waty cukrowej kręconej przez Pana Adama. W tym czasie rodzice wraz z Panią Dyrektor zwiedzali szkołę. Prócz klasopracowni obejrzeli strefę relaksu, świetlicę, salę zabaw oraz stołówkę. Następnie zostali zaproszeni do szkolnej kawiarenki na pyszną kawę, ciasto i nasze sztandarowe szkolne kanapki – ufundowane przez sponsora Mostostal Zabrze – a w szczególności człowieka o wielkim sercu Pana Dariusza Pietyszuka, któremu serdecznie dziękujemy.

Na zakończenie „podróży” nasi goście mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie przy szkolnych skrzydłach i zabrać ze sobą kolorowy balonik z „Dziesiątką”. Zarówno dzieci jak i ich rodzice opuszczali szkołę zadowoleni i uśmiechnięci.

Kochani przyszli pierwszoklasiści! Dziękujemy za odwiedzenie naszej szkoły i do zobaczenia już we wrześniu!

Data dodania: 2024-03-18 22:27:47
Data edycji: 2024-03-23 22:31:41