Cytat miesiąca: „Wypoczynek to nie jest bezczynność. Wypoczynek to praca nad regeneracją sił” Dale Carnegie

Dzień Kubusia Puchatka w bibliotece szkolnej

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kubusia Puchatka w naszej bibliotece dzieci mogły pooglądać ekspozycję „kubusiowych” książeczek. Pani bibliotekarka nie zapomniała także o atrakcjach, które dzieci lubią najbardziej, mianowicie o kolorowankach z bohaterem święta. Nie zabrakło również łamigłówek, krzyżówek i labiryntów dla starszych uczniów.

Miesiąc, w którym obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka nieodzownie związany jest z twórcą tejże postaci. Pisarz Alan Alexander Milne bowiem urodził się w styczniu. Pierwsza książka o Kubusiu Puchatku została wydana w Londynie w 1926 r. W polskim przekładzie pojawiła się ona już 1938 r. Alan Alexander Milne zmarł w 1956 r. i do tego czasu jego książkę przetłumaczono na 12 języków sprzedając jej 7 mln egzemplarzy. W latach ’60 prawa autorskie do postaci Kubusia Puchatka przeszły na wytwórnię Disneya, która stworzyła wiele filmów z tym sławnym misiem. Zapraszamy więc do naszej biblioteki, aby poznać bliżej historię Kubusia Puchatka wypożyczając książki autorstwa Alana Alexandra Milne’a.

Data dodania: 2023-01-25 21:45:04
Data edycji: 2023-01-25 21:48:51