Dzień Czekolady

Ta tabliczka pilnie zerka,

Na każdego spod sreberka.

Może gorzka być lub mleczna,

Biała, deserowa, ale zawsze jest

Bajeczna.

Z orzechami lub nadzieniem

Rządzi naszym podniebieniem.

W Polsce 12 kwietnia obchodzony jest Dzień Czekolady. Czekolada jest nie tylko pyszna, ale i zdrowa. Zmniejsza zmęczenie, poprawia nastrój, dodaje energii, wspomaga układ nerwowy.

W związku z obchodami tego słodkiego dnia, uczniowie klas 1-3 odwiedzili bibliotekę, aby słodko obchodzić ten dzień. Korzystając z książki „Nela, mała Reporterka”, odwiedziliśmy się jak wygląda Kakaowiec, którego owoce przypominają w kształcie piłkę do rugby. Mogliśmy zobaczyć, jak wygląda proces palenia ziaren kakaowca i przygotowania napoju. Następnie dzieci poznały krótką historię czekolady. Skąd pochodzi czekolada, kiedy przywędrowała do Europy i kto wprowadził ją na polski rynek. Na koniec spotkania czekała na dzieci słodka niespodzianka w postaci fontanny czekoladowej. Każdy mógł zanurzyć owoce w tym płynnej czekoladzie i delektować się jej smakiem. Zapraszamy do fotorelacji.

Data dodania: 2024-04-12 18:58:32
Data edycji: 2024-04-15 19:01:27