Ciekawa lekcja historii klasy 5 w Muzeum Ziemi Raciborskiej.

Czy lekcje zawsze muszą odbywać w szkole? W kalsie? O, nie! Przekonali się o tym nasi piątoklasiści, którzy 24 października pojechali na lekcję historii do Muzeum Ziemi Raciborskiej w Raciborzu. Ich celem była głównie mumia Egipcjanki, która jest jednym z eksponatów. Dowiedzieli się, że niedawno wróciła ze SPA :), tzn. przeszła renowację. Ona i jej egipski ekwipaż. Wiemy, że była to młoda kobieta, zdrowa, o niezwykłej urodzie. Poza nią, mogli obejrzeć pięknie zdobiony sarkofag i kartonaż, a także wiele innych pamiatek związanych ze starozytnym Egiptem. Ponadto mieli okazję zobaczyć grobowce dawnych książąt raciborskich, naczynia cynowe, kolekcję broni palnej i białej. Niemałą atrakcją była wystawa poświęcona prehistorii, czyli najdawniejszym śladom cywilizacji odkrytym na terenach Raciborza i okolic. Dzieci obejrzały naczynia, narzędzia i ozdoby sprzed wielu tysięcy lat. Zaś dreszczyk emocji wywołał historyczny gabinet dentystyczny z narzędziami przypominającymi te do średniwiecznych tortur! Na koniec uczniowie poszli jeszcze na krótki spacer po malowniczym Raciborzu. Wstapili do parku i na dziedziniec zamkowy. Taka lekcja na pewno pozostawi w pamięci uczniów o wiele więcej informacji, niż zwyczajna lekcja w klasie.

Data dodania: 2023-10-24 20:01:26
Data edycji: 2023-10-30 14:03:00