Bożonarodzeniowe spotkanie

„Boże Narodzenie przychodzi cichutko. Posłuchaj jak stuka kolęda w serduszko…”

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, który ma w sobie magię, radość i  oczekiwanie na pierwszą wigilijną gwiazdkę. To czas składania sobie życzeń i wspólnego kolędowania. Świąteczny nastrój zapanował również w naszej szkole – 15 grudnia cała nasza społeczność zgromadziła się w sali gimnastycznej. Na widowni zasiedli zaproszeni goście – Rodzice, Dziadkowie, Przyjaciele Szkoły. Piękna dekoracja, światełka, zapach żywych choinek  wprowadziły widzów w świąteczny nastrój. Konferansjerkę sprawnie prowadziły dziewczynki z klasy 6. Młodzi aktorzy z klas 3,4 i 5 recytowali wiersze i fragmenty scenek biblijnych, a całość ozdobiona była kolędami i pastorałkami w wykonaniu uczniów z wszystkich klas. Nie zabrakło popisów instrumentalnych – najmłodsi grali na flażoletach i dzwonkach, a Michał z klasy 5 na akordeonie. Niesamowite wrażenie  wywarł na wszystkich taniec „Anieliczek” z klasy 4 oraz „Mikołajek” z klasy 7. Grono pedagogiczne również miało swój wkład – Panie przepięknie zaśpiewały utwór „Uciekali”. Na koniec Dyrektor Szkoły Pani Karolina Pietrzyk złożyła wszystkim życzenia i zaprosiła na hol szkoły, gdzie można było zjeść przepyszne ciasta, napić się zimowej herbaty, a także kupić świąteczne ozdoby, które wykonali uczniowie i rodzice. Zebrane pieniążki zostaną przekazane Radzie Rodziców na potrzeby szkoły.

Atmosfera podczas „Bożonarodzeniowego spotkania”  spowodowała, że wszyscy zgromadzeni w sali  poczuli się jedną rodziną, w której panuje radość, wzajemna życzliwość i zrozumienie.

Całej naszej szkolnej społeczności życzymy w te święta udanych spotkań rodzinnych, fantastycznych prezentów, otwartości na innych, uśmiechu, spokoju oraz odpoczynku od codziennych trosk.

Data dodania: 2023-12-16 15:30:13
Data edycji: 2023-12-23 09:04:44