Cytat miesiąca: „Nie możemy pomóc wszystkim, ale każdy z nas może pomóc komuś.” Ronald Reagan
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Bożonarodzeniowe spotkanie

Bożonarodzeniowe spotkanie

„Boże Narodzenie przychodzi cichutko. Posłuchaj jak stuka kolęda w serduszko…”

 

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, który ma w sobie magię, radość i  oczekiwanie na pierwszą wigilijną gwiazdkę. To czas składania sobie życzeń i wspólnego kolędowania. Świąteczny nastrój zapanował również w naszej szkole – 15 grudnia cała nasza społeczność zgromadziła się w sali gimnastycznej. Na widowni zasiedli zaproszeni goście – Rodzice, Dziadkowie, Przyjaciele Szkoły. Piękna dekoracja, światełka, zapach żywych choinek  wprowadziły widzów w świąteczny nastrój. Konferansjerkę sprawnie prowadziły dziewczynki z klasy 6. Młodzi aktorzy z klas 3,4 i 5 recytowali wiersze i fragmenty scenek biblijnych, a całość ozdobiona była kolędami i pastorałkami w wykonaniu uczniów z wszystkich klas. Nie zabrakło popisów instrumentalnych – najmłodsi grali na flażoletach i dzwonkach, a Michał z klasy 5 na akordeonie. Niesamowite wrażenie  wywarł na wszystkich taniec „Anieliczek” z klasy 4 oraz „Mikołajek” z klasy 7. Grono pedagogiczne również miało swój wkład – Panie przepięknie zaśpiewały utwór „Uciekali”. Na koniec Dyrektor Szkoły Pani Karolina Pietrzyk złożyła wszystkim życzenia i zaprosiła na hol szkoły, gdzie można było zjeść przepyszne ciasta, napić się zimowej herbaty, a także kupić świąteczne ozdoby, które wykonali uczniowie i rodzice. Zebrane pieniążki zostaną przekazane Radzie Rodziców na potrzeby szkoły.

Atmosfera podczas „Bożonarodzeniowego spotkania”  spowodowała, że wszyscy zgromadzeni w sali  poczuli się jedną rodziną, w której panuje radość, wzajemna życzliwość i zrozumienie.

Całej naszej szkolnej społeczności życzymy w te święta udanych spotkań rodzinnych, fantastycznych prezentów, otwartości na innych, uśmiechu, spokoju oraz odpoczynku od codziennych trosk.

 

Data dodania: 2023-12-16 15:30:13
Data edycji: 2023-12-23 09:04:44
Ilość wyświetleń: 274

1% podatku

Przekaż 1% podatku na KRS: 0000270261 z celem szczegółowym: PSP nr 10 Kędzierzyn- Koźle 1420.
Więcej informacji

Kalendarz

Nasi Partnerzy

Motto
naszej
szkoły
Uczenie się jest skarbem, który podąży za swoim właścicielem wszędzie.
Simone Weil
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej