Cytat miesiąca: "Nauka to pokarm dla rozumu" - Lew Tołstoj

Bezpieczne wakacje

Ostatni szkolny dzień klasy najmłodsze postanowiły spędzić nieco inaczej. Nasza szkoła ma piękne zielone trawniki i drzewa dające cień, stąd pomysł na piknik, ale nie taki tradycyjny, a szkoleniowy. Na rozłożonych kocach Pani Basia i Pani Agata przypomniały zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, czyli jak ułożyć osobę poszkodowaną, jak zadbać o bezpieczeństwo własne, jak prawidłowo reagować i wezwać pomoc. Każdy mógł poćwiczyć resuscytację na fantomach. Dzieciaki spisały się świetnie i mają świadomość, że udzielanie pierwszej pomocy jest jedną z najważniejszych umiejętności, dzięki której mogą uratować życie drugiemu człowiekowi. Po szkoleniu był czas na wspólną zabawę, rozgrywki sportowe i konkursy sprawnościowe.

Data dodania: 2024-06-20 19:30:15
Data edycji: 2024-06-22 19:32:06