Przeczytaj i przemyśl: "Jeśli nie potrafisz wykorzystać minuty, to zmarnujesz i godzinę, i cały dzień, i całe życie!" Aleksander Sołżenicyn

Betlejemskie Światełko Pokoju

Dzisiaj do Naszej Szkoły zawitało Betlejemskie Światełko Pokoju. Przekazane zostało przez harcerkę Natalię – uczennicę klasy 8.

Betlejemskie Światło Pokoju to akcja, którą zapoczątkowano w 1986 r. w austriackim Linz.

W latach dziewięćdziesiątych dotarła ona do Polski. Światło pochodzi z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Związek Harcerstwa Polskiego organizuje przekazywanie Betlejemskiego Światła Pokoju od 1991 r.

Cieszymy się, że dzięki Harcerzom z Naszej Szkoły Światełko dotarło również do Nas.

Betlejemskie światełko jest symbolem pokoju, miłości i wzajemnego zrozumienia.

Takim darem  harcerki i harcerze ZHP pragną podzielić się ze wszystkimi.

Niosąc lampiony ze Światłem  dzielą się radosną nowiną i krzewią największe uniwersalne wartości braterstwa i pokoju.

W tym szczególnym świątecznym czasie, pamiętajmy nie tylko o naszych bliskich, a także o potrzebujących i o tych, którzy działają na rzecz innych, każdego dnia. Niech to światełko nigdy nie gaśnie w naszych sercach , niech niesie nam też nadzieję …

Data dodania: 2022-12-12 21:59:01
Data edycji: 2022-12-14 22:19:13