21 listopada - Dzień Życzliwości

Idea tego dnia narodziła się w Stanach Zjednoczonych w 1973 roku. Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Jest to apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości. Przesłanie akcji jest proste - bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Warto dzielić się dobrem, uśmiechem, pozytywną energią, bo to przecież do nas wróci z nawiązką. W naszej szkole również był to dzień wyjątkowy - kolor żółty to kolor symbolizujący ten dzień, więc kto mógł założył żółty element ubioru. Dziewczyny z Wolontariatu na wszystkich drzwiach w szkole porozklejały kolorowe kartki z pozytywnymi przesłaniami. Kto chciał mógł wypisać życzenia, pozdrowienia na kolorowych serduszkach, które potem stworzyły ogromne "życzliwe serducho". Obchody tego dnia już na stałe zagościły w naszym szkolnym kalendarzu i można śmiało powiedzieć, że nie wyobrażamy sobie listopada bez tego kolorowego i sympatycznego dnia.

Data dodania: 2022-11-21 20:46:21
Data edycji: 2022-11-24 20:48:45