Cytat miesiąca: „Najpiękniejszą wiosną jest dobroć serca.” Nikolaus Lenau

1 miejsce i wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym

Miło mam powiadomić, że uczennice naszej szkoły Ania Szymaczek i Milena Kajfasz z klasy 3 zostały laureatkami XX Wojewódzkiego Konkursu Literacko-Plastycznego „Zwierzaki” zorganizowanego przez Zarząd Okręgowy PZŁ w Opolu pod opieką Kuratora Oświaty.  Na konkurs napłynęło ponad 1000 prac, które były oceniane w 3 kategoriach wiekowych. Nasze dziewczyny były w grupie klas 1-3. Ania Szymaczek zdobyła 1 miejsce, a Milena Kajfasz wyróżnienie. Ania wykonała żubra w bardzo trudnej technice plastycznej - monotypii czyli odbitka płaskorzeźby z płytki gipsowej. Natomiast  Milenka wykonała rogacza jelonka w technice kolażu. Nad oprawą i estetyką wykonania prac czuwała pani Basia. Prace na wystawie prezentowały się przepięknie, a dziewczyny zostały uhonorowane dyplomami, talonami oraz kubkami ze swoimi obrazami. Ania udzieliła nawet wywiadu TVP3. Jesteśmy bardzo dumni z naszych szkolnych artystek, cieszymy się, że ich praca i talent zostały docenione. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Data dodania: 2023-05-19 21:28:47
Data edycji: 2023-05-19 21:30:26