Jesteśmy bezpieczni w domu i na drodze- spotkanie z policjantami

W środę 17 marca pierwszoklasiści gościli w swojej klasie funkcjonariuszy policji. Pani policjantka i Pan policjant poprzez zabawy interaktywne przypomnieli dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w domu oraz na ulicy.

Dzieci chętnie odpowiadały na pytania, brały udział w zabawach, konkursach i quizach. Mundurowi przypomnieli także jak ważne są numery alarmowe, z których należy korzystać w sytuacji zagrożenia i jak ważne są elementy odblaskowe dla pieszego. Ponadto dzieci dowiedziały się jak trzeba postępować w kontakcie z osobami obcymi, a Ala pokazywała jak uchronić się przed atakiem agresywnego psa. Było to bardzo udane spotkanie. Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali opaski odblaskowe i zakładki do książek z ważnymi telefonami. Serdecznie dziękujemy funkcjonariuszom policji z Komendy Powiatowej i zapraszamy do dzieci z klasy 2 i 3. Poniżej fotorelacja ze spotkania :)