Pamiętamy o tych, którzy odeszli.

„Dla tych
 którzy odeszli w nieznany świat,
 płomień na wietrze
 kołysze wiatr.
 Dla nich tyle kwiatów
 pod cmentarnym murem
 i niebo jesienne
 u góry.
 Dla nich
 harcerskie warty
 i chorągiewek
 gromada,
 i dla nich ten dzień -
 pierwszy dzień listopada”

Danuta Gellnerowa

W naszym szkolnym życiu są dni pełne radości, szczęścia, wspólnych zabaw i inicjatyw. Ale są też inne - pełne zadumy, nostalgii i smutku. I taki jest pierwszy dzień listopada, kiedy to przychodzimy na cmentarze, zapalamy znicze, stajemy skupieni, z pochylonymi głowami, nad mogiłami, by jeszcze raz przywołać w naszej pamięci obrazy tych, którzy odeszli. Jak co roku przedstawiciele społeczności uczniowskiej poszli na cmentarz, na groby naszych uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły, by zapalić światełko pamięci.  Nie zapomnieli  również o żołnierzach, którzy oddali życie w obronie Ojczyzny. Nie wszyscy z nich mają swoje groby dlatego nasi harcerze zapalili znicze pod Pomnikiem Ofiar Faszyzmu, który znajduje się w pobliżu szkoły. „Tylko od nas zależy, co ocalimy i o czym będziemy pamiętać...” – niech to motto towarzyszy nam z początkiem listopadowych dni.

Data dodania: 2022-10-29 17:10:18
Data edycji: 2022-10-29 18:42:59