Projekt "Podniesienie jakości i zakresu usług edukacyjnych placówek szkolnych w Kędzierzynie-Koźlu"

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Projekt logo

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020.

Projekt obejmuje szereg komplementarnych działań na    rzecz podniesienia jakości edukacji w Gminie Kędzierzyn-Koźle poprzez kompleksową realizację następujących czynności: tworzenie warunków dla nauczania opartego na metodzie eksperymentu oraz indywidualizację pracy z uczniem ze specjalnymi potrzebami rozwojowymi i edukacyjnymi, w tym wsparcie ucznia młodszego. Projekt obejmuje 12 publicznych szkół podstawowych. 

Realizacja celu ma się odbywać zarówno poprzez podnoszenie kompetencji nauczycieli m.in. w zakresie prowadzenia zajęć metodą eksperymentu, indywidualizacji pracy z uczniem oraz poprzez doposażenie szkół w pomoce dydaktyczne niezbędne do realizacji podstaw programowych, a także przeprowadzania zajęć budzących zainteresowanie, ciekawość, angażujących uczniów w pracę zespołową oraz wspomagających rozwijanie indywidualnych pasji i zainteresowań u dzieci. Zakłada się również dostosowanie warunków prowadzenia zajęć do wymogów programowych i współczesnych potrzeb w zakresie edukacji.

więcej informacji na stronie projektu: https://www.kedzierzynkozle.pl/pl/strona/podniesienie-jakosci-i-zakresu-uslug-edukacyjnych-placowek-szkolnych-w-kedzierzynie-kozlu

Artykuły

"Spacer po nocnym niebie"

Przejdź do - "Spacer po nocnym niebie"

Planetarium to główny punkt wycieczki edukacyjnej do Wrocławia, która odbyła się 31 stycznia 2020r. W wycieczce tej wzięli udział uczniowie naszej szkoły, którzy uczestniczą w projekcie „Podniesienie jakości pracy szkoły i zakresu usług edukacyjnych placówek szkolnych w Kędzierzynie- Koźlu”. 


Czytaj więcej o: "Spacer po nocnym niebie"

Wycieczka do nadleśnictwa

Przejdź do - Wycieczka do nadleśnictwa

Uczniowie z klasy 5b i 6a pod opieką p.Gosi i p.Agnieszki wybrali się na wycieczkę do nadleśnictwa Kędzierzyn w Starej Kuźni. Wycieczka zorganizowana została w ramach projektu przyrodniczego.


Czytaj więcej o: Wycieczka do nadleśnictwa

Tydzień eksperymentów w klasie 3

Przejdź do - Tydzień eksperymentów w klasie 3

Przez prawie tydzień pracownia 102, w której uczy się klasa 3 zamieniła się w małe laboratorium, a dzieci w naukowców. Eksperymenty i doświadczenia obejmowały elementy fizyki. 


Czytaj więcej o: Tydzień eksperymentów w klasie 3

Spotkanie z alpakami

Przejdź do - Spotkanie z alpakami

W ramach projektu rozwijającego zainteresowania przyrodnicze uczniowie klasy 2 i 3 pojechali do Raszowej by poznać alpaki. Przywitała nas Pani Karolina i jej 5 alpak. Pani Karolina hoduje alpaki dla celów terapeutycznych, pomagają one dzieciom i dorosłym niwelować różne zaburzenia. 


Czytaj więcej o: Spotkanie z alpakami

Zajęcia przyrodnicze w klasie 3

Przejdź do - Zajęcia przyrodnicze w klasie 3

Najlepiej wiedzę zdobywa się przez doświadczanie i tak też jest na zajęciach przyrodniczych w klasie 3. Dużo wędrujemy po okolicy naszego miasta, wędrując słuchamy przyrodniczych opowieści Pani Basi. 


Czytaj więcej o: Zajęcia przyrodnicze w klasie 3

Lekcja przyrody pod palmami.

Przejdź do - Lekcja przyrody pod palmami.

W sobotę 16 listopada aż cztery grupy szkolne wybrały się do Palmiarni w Gliwicach, by w niecodzienny sposób poznać faunę i florę z innych stref klimatycznych. Wędrując dróżkami wśród zieleni dzieci zdobyły wiedzę w sposób znacznie ciekawszy niż ze szkolnych podręczników. 


Czytaj więcej o: Lekcja przyrody pod palmami.

Młodzi przyrodnicy w tropikach

Przejdź do - Młodzi przyrodnicy w tropikach

Palmiarnia w Gliwicach była kolejnym miejscem jakie odwiedzili przyrodnicy z klasy 5a. Towarzyszyła nam pani przewodnik, która bardzo ciekawie opowiadała o różnych gatunkach roślinności klimatu podzwrotnikowego i tropikalnego.


Czytaj więcej o: Młodzi przyrodnicy w tropikach

Przyrodnicza wyprawa do parku w Sławięcicach

Przejdź do - Przyrodnicza wyprawa do parku w Sławięcicach

W ramach projektu uczestnicy koła przyrodniczego z klasy 1 i 2 pojechali w sobotę na wycieczkę przyrodniczą. Celem był park w Sławięcicach. 


Czytaj więcej o: Przyrodnicza wyprawa do parku w Sławięcicach

Nauka przez zabawę

Przejdź do - Nauka przez zabawę

Mimo, że w późnych godzinach lekcyjnych dzieci czekają na zajęcia z niecierpliwością. Zajęcia w tym tygodniu były nietypowe, bo z gościem– szkieletem Zośką. Dzieci poznały budowę kostną człowieka, dowiedziały się ile mamy kości w różnym wieku, jaka jest najmniejsza i największa kość, ile ważą kości.


Czytaj więcej o: Nauka przez zabawę

Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach

Przejdź do - Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach

Kopalnia srebra w Tarnowskich Górach była celem naszej wycieczki, która odbyła się w sobotę 12 września 2020r. W wycieczce tej wzięli udział uczniowie naszej szkoły, którzy uczestniczą w projekcie „Podniesienie jakości pracy szkoły i zakresu usług edukacyjnych placówek szkolnych w Kędzierzynie- Koźlu”.


Czytaj więcej o: Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach

Mali przyrodnicy w stadninie koni "Na Wyspie"

Przejdź do - Mali przyrodnicy w stadninie koni "Na Wyspie"

W ramach projektu „Podniesienie jakości pracy szkoły i zakresu usług edukacyjnych placówek szkolnych w Kędzierzynie- Koźlu” uczniowie klasy 3 i 4 pojechali w sobotę 12 września do stadniny koni "Na wyspie".


Czytaj więcej o: Mali przyrodnicy w stadninie koni "Na Wyspie"