Pożegnanie klasy 8

Francuski pisarz Wiktor Hugo powiedział: „Życie składa się z powitań i pożegnań”.

Dla uczniów klasy 8 zakończył się pewien etap w ich życiu.  Wielu z nich pójdzie w swoją stronę, zaczną edukację w wybranej szkole średniej, czekają ich nowe wyzwania i wkraczanie w świat dorosłych.  Dzień 23 czerwca 2022r. na długo zostanie w ich pamięci, gdyż wzięli udział w ostatnim szkolnym apelu – w uroczystości wręczania świadectw ukończenia szkoły podstawowej. W pięknie wystrojonej sali gimnastycznej wszystkich powitała Pani Dyrektor Bożena Starczewska. Wraz z wychowawczynią Panią Agnieszką Wojtyłą-Melson wręczyła świadectwa, dyplomy i upominki. Najwyższą średnią uzyskali Kinga Goszczyńska, Julia Samsel, Michał Caban. Za pracę społeczną na rzecz osiedla Pani Małgorzata Lipczyńska podziękowała Natalii Gajda, Alicji Barton, Annie Półtorak, Darii Musiał, Angelice Mikołajek. Docenieni i wyróżnieni zostali również rodzice, którzy przez wiele lat angażowali się w życie szkoły.  Po części oficjalnej przyszedł czas na występy artystyczne. Były to piosenki przy akompaniamencie gitarowym, muzyczne scenki, w których nie zabrakło wspomnień, refleksji, przeprosin i podziękowań. Nie obyło się bez łez i wzruszeń, bo przecież szkoła to nie tylko ławki i krzesła – to uczniowie, nauczyciele, pracownicy obsługi, rodzice. Każdy z nich tworzy atmosferę naszej szkoły, każdy daje coś od siebie. Życzymy naszym Absolwentom, by klimat naszej szkoły pozostał w ich sercach na całe życie, by zawsze z chęcią nas odwiedzali i miło wspominali, dlatego nie mówimy „żegnajcie” a „do zobaczenia”.

Data dodania: 2022-06-23 16:53:37
Data edycji: 2022-07-05 18:42:55