''Przybieżeli do Betlejem...'' - Szkolne Jasełka w Domu Kultury Lech

Boże Narodzenie to bez wątpienia niezwykłe i wyjątkowe święta. Zawierają w sobie wszystko to, co kochamy najbardziej – bliskość rodziny, odświętny, radosny nastrój, radość z dawania i otrzymywania prezentów. Święta te to czas miłości, radości, dzielenia się tym wszystkim, co najlepsze w człowieku. Nie ma bardziej klimatycznego miejsca na naszym osiedlu niż Dom Kultury LECH i tam 15 grudnia zgromadziła się nasza szkolna społeczność wraz z zaproszonymi gośćmi. Dyrektor Szkoły - Pani Karolina Pietrzyk powitała publiczność, złożyła wszystkim życzenia, podziękowała za zaangażowanie i zaprosiła na wspólne przeżywanie przedstawienia. Piękna dekoracja, choinkowe światełka wprowadziły widzów w świąteczny nastrój. Młodzi aktorzy z klas 4 i 5 przedstawili sceny biblijne, a całość ozdobiona była kolędami i pastorałkami w wykonaniu dzieci z klas młodszych. Konferansjerkę sprawnie prowadziły dziewczyny z klasy 8. Atmosfera podczas jasełek spowodowała, że wszyscy zgromadzeni w sali poczuli się jedną rodziną, w której panuje radość, wzajemna życzliwość i zrozumienie.

Jednocześnie w holu domu kultury trwał kiermasz ozdób świątecznych i sprzedaż ciast. Zebrane pieniążki zostaną przekazane Radzie Rodziców na potrzeby naszych uczniów.

Wszystkim, którzy przeczytają sprawozdanie z naszych szkolnych jasełek, życzymy w te święta otwartości na innych, uśmiechu, spokoju oraz odpoczynku od codziennych trosk.

Artykuł w Lokalnej 24.pl  Osiedle Blachownia w świątecznym klimacie. ZDJĘCIA i FILM (lokalna24.pl)

Data dodania: 2022-12-15 20:53:18
Data edycji: 2022-12-18 21:09:02